טראומה

פציעות (טראומה) בעיניים של ילדים

פציעות עיניים ילדים שכיחות ביותר ושכיחותן גדלה משמעותית בשנים האחרונות. הנזקים בעקבות זאת יתכנו בחלקים השונים של העין. הפציעות תתכנה מקלות ביותר עד לחמורות במיוחד  אשר מלוות בהרס העין עד כדי עיוורון. חומרת הפגיעה תקבע ע"פ מיקום הפגיעה, הרקמות המעורבות בכך והגורם שאחראי לנזק. תמיד הטיפול חייב להית מידי לשם הצלחת הטיפול ומזעור הנזק העייני האנטומי והתפקודי.

הפגיעות העיניות בילדים תתכנה במגוון אפשרויות כגון בבית עקב מגע עם חומרים כימיים האסורים לילדים, משחק עם חפצים חדים, פעילות ספורטיבית בבית ומחוץ לבית, תאונות דרכים או בעקבות מלחמה.

מצד אחד, הטבע דואג לשמור על שלמות גלגל העין במספר אופנים:

מצד שני, הפגיעות העיניות המיוחדות בילדים תתכנה מקלות ועד חמורות.

הפגיעות הקלות כוללות:

חשיפה ונזקים מחומרים כימיים, גרגרי חול ואבק, גופים זרים בלחמית או על פני הקרנית ושריטות בקרנית.

הפגיעות החמורות כוללות:

חשיפת העין לחומרים כימיים בריכוז גבוה ובכמות רבה עם נזק נרחב עקב כוויה כימית קשה בלחמית ובקרנית, פציעה חודרת לקרנית או ללובן העין,קרע של גלגל העין עם הרס הרקמות שמאחוריו, מכה קהה וחזקה של גלגל העין עם נזק נרחב בחלקים הקדמיים והאחוריים של גלגל העין, שברים בעצמות ארובות העין עם או ללא כליאת רקמות העין, כוויות מחום בפנים, בעפעפיים או במקטע הקדמי של העין.

כל האמור לעיל מראה לנו על הסכנות הרבות בעת פציעות העיניים בילדים, על חשיבות בשמירת שלמות העין והראייה בכלל. בכל פגיעה יש לפנות בהקדם את הילד/ה לטיפול מיידי ע"י מומחה לעיניים ילדים. יש לדעת שנזק בעין הילד/ה יתכן באופן קבוע, דבר שישפיע על התפתחות העין בכלל, הראייה ועבודתם בעתיד שלפניהם

Call Now Button