דלקות עיניים

דלקות עיניים בילדים דורשות  הפרדה ברורה מדלקות עיניים של תינוקות, כאשר לכל גיל  נתונים רפואיים וגופניים ספציפיים הדורשים התייחסות שונה מלכתחילה עם טיפול ספציפי בהתאם.  כמו כן יש מקרים קליניים הנראים בתחילה כדלקת עיניים לכל דבר אך בבדיקה מתאימה מאובחנת מחלה שונה לחלוטין. בכל חשד לדלקת עיניים בילדים יש להתייחס לכך בזהירות, ביסודיות ובמחשבה קלינית רחבה על אפשרויות נוספות מעבר לקליניקה הרגילה כביכול. דלקות העיניים השכיחות בילדים הן ברובן דלקות של הלחמית.

דלקת לחמית זיהומית על רקע חיידקי או ויראלי

הלחמית הינה קרום רירי המצפה את לובן העין, השרירים החוץ עיניים והחלק הפנימי של העפעפים אך לא את הקרנית. בעת דלקת בלחמית, היא נראית נפוחה בגוון אדום/ורוד על רקע גודש ניכר של כלי הדם בתוכה. הדבר מלווה בהפרשות מימיות או מוגלתיות, דמעת מרובה עם תלונות של הנבדקים על גרד בעיניים, תחושת חול וכאבים.

הגורם להופעת הדלקת בלחמית (עפ"ר החיידקית) יכול להיות נרחב- מהדבקות מילדים אחרים או מבני משפחה עצמה, גורמים זיהומיים בגוף החולה וגופיים זרים. הטיפול במקרים אלו דורש ברור רפואי מקיף, בדיקת עיני הנבדק, סלוק גורם הזיהום במידה וקיים וטיפול אנטיביוטי מקומי (או משולב) בהתאם. יש לציין שזוהי דלקת מדבקת לסביבת הילד ולמשפחתו.

דלקת לחמית ויראלית פחות שכיחה בילדים ותתכן ע"י מגוון גורמים כמו אדנו-וירוס או הרפס וכו'. לכן, ברור שהטיפול שונה ומגוון בהתאם לגורם הקליני תוך שמירה על הילד, סביבתו הקרובה בבית ובגן.

בכל  מגוון דלקות אלו יש לבודד את הילד ולטפל בו באופן ספציפי ,למנוע הפצת הדלקת ושמירה על הגיינה מתאימה. יש תמיד לקחת בחשבון שדלקת לחמית יכולה גם לגרום לדלקת של קרנית העיניים עם אפשרות לנזק חמור בראייה.

דלקת בעיניים
ישנם גורמים נוספים לדלקות עיניים חיצוניות בילדים והם כוללים: חשיפה לחומרים כימיים שונים, חדירת גוף זר לעין, חבלה, סינוסיטיס, תולעים (טוואי התהלוכה), מולוסקום קונטגיוזום וזיהומים הקשורים לאברים אחרים בגוף כמו כלמידיאה, מחלת הזיבה (ע"י גונוקוקים) וכו'. בכל המקרים הללו בנוסף לאמור לעיל, יש תמיד להבדק ע"י רופא/ת עיניים ילדים, להם הנסיון, הידע, והיכולת לעזור בצורה היעילה והמקסימלית.
Call Now Button